Już 29 maja spotkamy się na pielgrzymkowym szlaku!

fot. archiwum Gościa Świdnickiego

W imieniu organizatorów i Wydziału Duszpasterskiego Kurii przekazujemy Wam zaproszenie na wspólną wędrówkę do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca w Sulistrowiczkach ostatnią sobotę maja. Trasę o długości 20 km rozpoczniemy w sercu naszej Diecezji – wyruszymy bowiem o godzinie 8.00 spod Katedry w Świdnicy. W sposób szczególny będzie nam w tym dniu towarzyszyć Maryja, ale nie zapomnimy o centrum chrześcijańskiego życia, jakim jest Eucharystia. Będziemy ją przeżywać około godz. 12.00 w kościele św. Michała Archanioła w Wirach.

Jak przystało na pielgrzymkę w czasie wspólnej drogi będzie czas na modlitwę – m.in. różaniec i Drogę Krzyżową – konferencję, wspólne rozmowy, śpiew i… dużo radości. Wydarzenie zakończy się nabożeństwem majowym około godziny 16.00.

Trasa poprowadzi nas od Katedry przez ulice: Wrocławską, Wodną i Kopernika, a następnie przez Jagodnik, Miłochów, Gogołów, Wirki, Wiry i Tąpadła, aż do Sulistrowiczek. Obraz czczony w Sanktuarium swoją wymową nawiązuje do cudownego wizerunku Matki Bożej Dobrej Rady z włoskiego Genazzano. Urokliwe miejsce znają doskonale wszyscy miłośnicy górskiego klimatu Ślęży.

Istnieje możliwość powrotu do Świdnicy autokarem – koszt 10 zł  (zapisy na trasie).

Przypominamy, że zgodnie z obecną sytuacją epidemiologiczną uczestnicy pielgrzymki są zobowiązani do przestrzegania zasad sanitarnych przywołanych na stronie diecezjalnej (https://diecezja.swidnica.pl/aktualnosci/z-wydzialu-duszpasterskiego,2/piesza-pielgrzymka-ze-swidnicy-do-sanktuarium-matki-bozej-dobrej-rady-w-sulistrowiczkach-29-v-sobota,147). Między innymi: w pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe, które nie zamieszkiwały z osobą przebywającą w izolacji i nie miały kontaktu z osobą podejrzaną  o zakażenie w okresie 10 dni od rozpoczęcia pielgrzymki, pielgrzymi powinni posiadać maseczki, stosować się do poleceń służb porządkowych, itd.

Może Ci się również spodoba