Dzień pierwszy: ze Świdnicy do Ratajna

1 sierpnia 2021 roku był dniem wyjątkowym z kilku powodów. Dla pielgrzymów i sympatyków Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej na Jasną Górę przede wszystkim dlatego, że właśnie wtedy pątnicy wyruszyli po raz osiemnasty na szlak wędrówki do Najlepszej Matki. 

Przed drogą spotkaliśmy się z Katedrze Świdnickiej na Mszy Świętej, która zaczęła się o godzinie 8.30. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. bp Adam Bałabuch, który skierował do obecnych homilię.

Poniżej znajdziecie link do fragmentu transmisji Mszy Świętej (dźwięk zaczyna się po 10 minucie).

https://www.facebook.com/pielgrzymka.swidnicka/videos/1095585594599948

Po wspólnej modlitwie wyruszyliśmy w drogę. Rok 2021 przyniósł ze sobą korektę trasy pielgrzymki, więc dla każdego odcinki, które przemierzaliśmy pierwszego dnia, były niespodzianką. Przez sporą część trasy towarzyszył nam deszcz, jednak prowadzeni przez najlepsze służby porządkowe bezpiecznie dotarliśmy do celu. Pierwszy odcinek poprowadził nas ze stolicy diecezji do Krzczonowa, gdzie odpoczęliśmy na placu przy kościele.

Kolejny odcinek drogi zaprowadził nas do Jaźwiny, której mieszkańcy ugościli nas z wielką życzliwością.

Pokrzepieni (m.in. zupą, pierogami i ciastem) oraz napojeni ciepłą herbatą i kawą, wyruszyliśmy w dalszą drogę do Ratajna, gdzie rozłożyła się pierwsza pielgrzymkowa baza.

O 20.30 zgromadziliśmy się w kościele w Ratajnie, by wspólnie przeżyć apel pielgrzymkowy. Klikając w poniższy link, znajdziecie jego zapis.

https://www.facebook.com/pielgrzymka.swidnicka/videos/1218158552033698

Może Ci się również spodoba