Dzień drugi: Z Ratajna do Jegłowy

Drugi dzień naszego pielgrzymowania rozpoczęliśmy od wspólnego przeżycia Mszy Świętej w kościele w Ratajnie. Przewodniczył jej ks. Krzysztof Iwaniszyn – Główny Przewodnik Pielgrzymki Świdnickiej. Homilię do pielgrzymów skierował ks. Bartłomiej Łuczak – pielgrzymkowy Szef Bazy.

Korzystając z linku poniżej, możecie powrócić do zapisu transmisji oraz słów homilii. Transmisja rozpoczyna się od ok. 15 minuty,

https://fb.watch/dY0opKw-eJ/

Po Mszy i śniadaniu wyruszyliśmy w drogę do Księgnic Wielkich. Postój mieliśmy na boisku przy kościele, a świetna pogoda sprzyjała nawet odtańczeniu belgijki.

Kolejny odcinek wędrówki poprowadził nas do Dobrogoszczy, a następnie do Kuropartnika. Deszczowa pogoda sprawiła, że postój w Kuropartniku został przeniesiony do kościoła.

Deszcz, który towarzyszył nam przez sporą część pielgrzymki, padał również przy wyjściu z Kuropatnika. Pomiędzy jego kroplami, polną drogą powędrowaliśmy do Jegłowy.

Drugi dzień pielgrzymki zakończyliśmy w Jegłowej. Baza pielgrzymkowa mieściła się na boisku przy kościele.

Wieczorny apel – w intencji Kościoła i rodzin – poprowadziła grupa 5 razem z zaproszonymi gośćmi. A szczególną niespodziankę zrobił pielgrzymom ks. bp Ignacy Dec, który odwiedził naszą bazę.

Klikając w poniższy link, przeniesiecie się do transmisji z apelu: 

https://fb.watch/dY247ayBbX/

Może Ci się również spodoba