Kilka informacji

Już jutro w trasę wyruszy XVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. W tym roku nasze pielgrzymowanie będzie niezwykłe. Czas zatem na kilka kilka najważniejszych informacji. 

W piątek (31 lipca) o godzinie 10.00 zapraszamy Was do Katedry Świdnickiej, gdzie rozpoczniemy nasze wędrowanie do Mamy. Będziemy też mogli pomachać tym, którzy wyruszają w fizyczną wędrówkę. Będą to księża i przedstawiciele służb porządkowych, którzy poniosą także nasze intencje.

W tym roku najliczniejszą grupą pielgrzymów będzie 7, czyli grupa duchowego uczestnictwa. W jej składzie znajdziemy się niemal wszyscy, czas zatem na krótki opis tego, w jaki sposób możemy się do pielgrzymowania włączyć. Codziennie o godzinie 9.00 na naszej stronie, profilu FB i kanale YouTube udostępnimy konferencje głoszone przez naszych księży. W tym roku towarzyszy nam temat „Eucharystia daje życie” i to właśnie wokół Mszy Świętej będą kręcić się rozważania.

Każdego dnia o godzinie 15.00 zapraszamy Was do wspólnej modlitwy online Koronką do Miłosierdzia Bożego – będzie to transmisja z trasy pielgrzymki, dostępna na profilu na Facebooku.

Zgodnie z harmonogramem spotkań podanym na stronie internetowej codziennie wieczorem spotkamy się w różnych miejscach naszej Diecezji, abyśmy mogli wspólnie duchowo pielgrzymować do Najlepszej Mamy. Wszystkie te spotkanie będą transmitowane online – na stronie www, na FB i na YouTube – tak, by mogło wziąć w nich udział jak najwięcej osób. Oczywiście nic nie zastąpi realnej obecności w świątyni, więc jeśli tylko możecie – bądźcie razem z nami. Na tych spotkaniach obecny będzie doskonale Wam znany wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej – ten sam, który towarzyszy nam na trasie pielgrzymki. Zdjęcia znajdziecie tradycyjnie na naszej stronie i FB.
9 sierpnia zapraszamy Was na Jasną Górę – do duchowej stolicy Polski. Jeśli tylko możecie – przyjedźcie, dołączcie do nas na ostatnim odcinku Alei Najświętszej Maryi Panny i… wspólnie przeżyjmy wyjątkowe chwile. Jeśli nie uda Wam się dotrzeć – również jasnogórskie wydarzenia postaramy się przetransmitować.

I jeszcze jedno – chcemy, by nasze duchowe pielgrzymowanie jak najbardziej przypominało tradycyjną formę. Dlatego zachęcamy, abyście na Jasną Górę zabrali grupowe koszulki z minionych lat. Załóżcie je również na nasze wieczorne spotkania.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.